OCZYSZCZANIE ŻYŁ ZE ZŁOGÓW LIPIODOWO-WAPNIOWYCH

OCZYSZCZANIE ŻYŁ ZE ZŁOGÓW LIPIODOWO-WAPNIOWYCH

OCZYSZCZANIE ŻYŁ ZE ZŁOGÓW LIPIODOWO-WAPNIOWYCH.

Każdy zapewne słyszał o miażdżycy, czy też zatkanych naczyniach krwionośnych u osób prowadzących niezdrowy tryb życia. Metale ciężkie, pozostałości po pestycydach oraz przyjmowanych lekach, stres, niezdrowy tryb życia powodują uszkodzenia naczyń krwionośnych i tętnic. Sam proces w jaki dochodzi do uszkodzeń tętnic oraz do miażdżycy opisałem TUTAJ

W poprzednim artykule opisałem substancję zwaną Homocysteiną. Dzięki obniżeniu jej poziomu nie doszło by do większości zgonów spowodowanych miażdżycą. To ona jest odpowiedzialna za „klejenie” się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. A co jeśli już do tego dojdzie? Należy oczyścić naczynia krwionośne i tętnice ze złogów lipidowych oraz wapniowych, które latami odkładają się w żyłach.

Jak tego dokonać? Jest wiele sposobów na oczyszczanie żył od picia octu jabłkowego, czosnku, który obniża cholesterol,  jabłek, płatków owsianych, które podobno zapobiegają odkładaniu się cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych, kurkumy , szpinaku itp…

W internecie znajdziemy wiele porad i sposobów, ale czy działają? Tego nikt nie wie, bo badań klinicznych nie robiono. Ja opiszę jedną metodę udokumentowaną, tanią i stworzoną przez podwójnego Noblistę profesora Paulinga.

Profesor Paulin to podwójny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii oraz Pokojowej Nagrody Nobla za swój wkład w kampanię przeciwko próbom z bronią jądrową, która przyczyniła się do zaprzestania przez USA i ZSRR przeprowadzania próbnych wybuchów jądrowych w atmosferze.

Jednak najbardziej znany jest ze swojej teorii na temat witaminy C oraz teorii na likwidację złogów miażdżycowych z pomocą mało znanych aminokwasów: proliny oraz lizyny. Pauling prowadził przez lata badania na zwłokach pacjentów, jednocześnie przeprowadzając szeroką analizę ich trybu życia. Po kilkunastu latach badań doszedł do rewolucyjnych tez, które nie spodobały się firmom farmaceutycznym i reprezentujących ich lekarzom.

Był zdania, że należy usunąć przyczynę powstawania złogów, a nie obniżać poziom cholesterolu jak to usiłują nam wmówić media. Przypomnę, że rynek statyn (leków na obniżenie cholesterolu we krwi) wynosi obecnie ponad 40 mld $. Jeden z nich – Sortis i Tulip (pod taką nazwą jest dostępny lek w Polsce) – osiągnął rekord jako najlepiej sprzedający się farmaceutyk w historii. Jego roczna sprzedaż wyniosła w 2008 r. 12,4 mld dolarów. Po latach okazuje sie, ze statyny obniżające cholesterol wcale nie zapobiegają chorobom serca.

Do jakich to wniosków doszedł? Pauling w jednym z wywiadów mówił:

„Witaminami i ich wpływem na zdrowie człowieka zacząłem się interesować przeszło 25 lat temu. Od tego czasu nauka poczyniła wielkie postępy. Jednym z ważniejszych odkryć w dziedzinie witamin było ustalenie, że istnieje różnica między ilością danej substancji odżywczej, jaka niezbędna jest do życia człowieka (am. RDA-Recommended Daily Dietary Allowances), a ilością optymalną. Witaminy najogólniej mówiąc, charakteryzują się toksycznością tak niewielką, że przyjmowanie ich w ilościach nawet 1000 krotnie większych niż ustalone (RDA) nie jest szkodliwe. Od przedawkowania witamin jeszcze nikt nie umarł. Lekarze i dietetycy na ogół ostrzegają przed nadmiarem witamin, wskazując groźne działania uboczne. Tymczasem nie ma dowodów na to, by zbyt duża ilość tych substancji rzeczywiście była szkodliwa.”

Pauling zaobserwował i opisał proces budowania się płytki miażdżycowej w żyłach, a odpowiedzialną za ten proces substancją była kleistą lp(a) zwana Lipoproteina czyli odmiana LDL nazywanego złym cholesterolem. Mógłbym opisać cały proces, ale tym raczej nie będziecie Państwo zainteresowani. Ważną informacją jest to, ze kluczem do likwidacji tych złogów są 2 aminokwasy: lizyna i prolina, które unieszkodliwiają lipoproteinę. Podwyższając poziom tych dwóch aminokwasów we krwi Pauling opracował terapię odwrócenia procesu miażdżycy.

Bardzo ważne również jest suplementowanie witaminy C jako budulec kolagenu czyli również naczyń krwionośnych, bo to ubogą produkcję kolagenu Pauling oskarża o wszystkie problemy dotyczące chorób serca. Jeśli organizm wytwarza odpowiednia ilość kolagenu to tętnice są silne i nie tworzą się w nich złogi. A o brak kolagenu Pauling oskarżał brak dostatecznej ilości witaminy C.

Zatem reasumując… poniżej przedstawię plan 10 dniowej… tak, tylko 10 dniowej terapii oczyszczającej tętnice i naczynia krwionośne ze złogów wg teorii Paulinga. Pacjenci z chorobami serca i miażdżycą korzystając z tej trapi mogą uniknąć cierpienia z powodu wstawiania stentów czy też bajpasów. Firmy farmaceutyczne i lekarze podając nam leki usuwają tylko objawy a nie przyczynę problemu. Zatem obniżanie cholesterolu nie ma sensu.

Kuracja trwa tylko dziesięć dni i każdy powinien ją stosować co najmniej dwa razy do roku.

PAKIET PAULINGA na oczyszczanie żył ze złogów lipidowo-wapniowych dostępny w naszym sklepie – kliknij


Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania


SPOSÓB NA OCZYSZCZENIE ŻYŁ ZE ZŁOGÓW

Ważne jest, aby nie zapomnieć przez te 10 dni ani jednej tabletki, gdyż kuracja nie zadziała to tak jak powinna. Zauważcie, że 10 dni to wcale nie wiele w porównaniu z innymi sposobami.

Dawki dzienne aminokwasów, witaminy C, witaminy K2 i koenzymu Q10
• 15 g witaminy C = 3 x dziennie 5 g po jedzeniu
• 5 g Lizyny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
• 2 g Proliny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
• 200 mg koenzymu Q 10, 2 razy po jedzeniu
• 200 mcg witaminy K2, dwa razy dziennie po jedzeniu

Dawka dzienna rozłożona na porcje.


RANO

Rano godzinę przed jedzeniem
5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka)

Rano po jedzeniu
1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg lub 5 kropli), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 100 mg) + 5 g witaminy C


PO POŁUDNIU

Po południu – 5 g witaminy C


WIECZOREM

Wieczorem godzinę przed albo godzinę po jedzeniu
5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka)

Wieczorem po jedzeniu
1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg lub 5 kropli), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 100 mg) + 5 g witaminy C


Należy pamiętać, aby witaminę C nie pic za jednym razem „na EX” ,  lecz w kilka lub kilkanaście minut po łyczku, gdyż można mieć sensacje żołądkowe.
Ja stosuję kurację 2 razy do roku wraz z kuracją obniżającą homeocysteine. Wtedy będziecie Państwo pewni, że żyły i tętnice zawsze będą zdrowe. Należy jeszcze pamiętać o codzienniej suplementacji witaminy C w ilości ok 2-3 gr. W stanach chorobowych zwiększyć  należy dawkę nawet do 18 gr/ dzień rozłożonych w równych 18 częściach co godzinę. Witamina k2-MK7 odpowiedzialna jest za wchłanianie wapnia z krwi do kości. Bez tej witaminy odkładać się będzie wapń w żyłach tworząc złogi wapniowe.
Wszystkie produkty do oczyszczania żył metodą prof. Paulinga jak i produkt obniżający Homocysteinę – HOMOCYNE są dostępne w naszym sklepie w postaci osobnych produktów jak i całego pakietu.

W razie pytań w temacie doboru suplementów zapraszamy na bezpłatną konsultację z Naturopatą
508.556.555

PAKIET PAULINGA na oczyszczanie żył ze złogów lipidowo-wapniowych dostępny w naszym sklepie – kliknij

W najbliższym czasie dostępne również będą w sklepie pakiety przeciwgrzybicze na pozbycie się grzybów (Candida Albicans) jak również pakiety na kuracje przeciwpasożytniczą.

WAŻNA INFORMACJA!
Informacje zamieszczone na blogu służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Wszelkie choroby winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem decyzji związanej z terapią opisaną na tym blogu radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.

Share this post

Comments (21)

 • Krzysztof Reply

  Czy Pan stosował już taką kurację? Prosiłbym o jakiś kontakt – miałbym kilka pytań.

  2020-01-17 at 17:55
  • Jacek Frankiewicz Reply

   WITAM SERDECZNIE,

   Z powodzeniem wielu moich znajomych stosowało tą kurację. Ja również. Profesor Pauling sugerował stosowanie 2 x na rok. Ja jednak stosuje raz na rok, choć ostatnio przy homocysteinie wynoszącej u mnie poniżej 8 i częstej suplementacji zeolitem medycznym czyszczenie zastosuje za 2 lata.

   2020-01-18 at 19:04
 • Sławomir Reply

  Po zawale miałem założone stenty . Pierwszy raz zastosowałem kurację prof. Paulinga 5 lat po zawale jak w badaniu kontrolnym wyszedł za wysoki poziom cholesterolu . Miesiąc po kuracji powtórzyłem badanie poziom cholesterolu wrócił do normy .Badanie powtórzyłem po 6-ciu miesiącach , również wszystko ok. Lekarz rodzinny po porównaniu badań przed kuracją i po był zaskoczony . Ponieważ nie znał tej metody jak z resztą większość lekarzy wydrukowałem mu informacje, był bardzo wdzięczny . Teraz po dwukrotnym stosowaniu kuracji sprawdze drożność tętnic USG dopplerowskim.

  2020-02-06 at 15:35
  • administrator-sklepu Reply

   Proponuje jeszcze sprawdzić poziom homocysteiny 🙂
   Pozdrawiam serdecznie

   2020-02-13 at 00:34
  • Łukasz Reply

   Jestem ciekawy jak zakończyło się badanie doplerowskke? Pozdrawiam

   2021-02-27 at 20:49
 • jD Reply

  Można te dwie terapie prowadzic równolele (obniżanie homocysteiny i oczyszczanie żył), czy jedna po druguej?

  2020-05-27 at 19:04
  • administrator-sklepu Reply

   Niestety nie prowadziłem takiej terapii równocześnie więc nie wiem. Myślę, że powinno się wpierw obniżyć homocysteinę, a następnie rozpocząć oczyszczenie żył…

   2020-05-31 at 00:12
 • Cezary Reply

  Witam
  Jak kupić taki zestaw do oczyszczania żył?

  2020-09-02 at 11:49
  • Jacek Frankiewicz Reply

   Witam,

   Będzie u nas dostępny na początku przyszłego tygodnia jako osobne produkty w sklepie http://www.bodynatural.pl oraz jako pakiet.

   2020-09-02 at 17:05
  • Leszek Reply

   Witam .Pod jaką pozycją w waszym sklepie znajdę pakiet do oczyszczania żył
   Pozdrawiam

   2020-09-23 at 16:43
   • administrator-sklepu Reply

    Witam,

    Mamy tak duże zainteresowanie tym pakietem, ze nawet nie umieściliśmy go w sklepie.
    Postaram się dzisiaj go umieścić i dać link do pakietu.

    2020-09-23 at 19:05
 • Kasia Reply

  Witam, jak dlugo należy brać preparat Homocyne, w opisie na stronie nie znalazłam takiej informacji

  2020-09-27 at 23:29
  • administrator-sklepu Reply

   Witam.

   1 opakowanie to 120 dni całej kuracji dla 1 osoby.

   2020-09-28 at 08:08
 • Marta Reply

  Dzień dobry,
  jak zastosować Witaminę K2 z pakietu? jest ona w płynie, nie w kapsułkach. Jak odmierzyć prawidłową ilość?

  2020-10-10 at 08:33
  • administrator-sklepu Reply

   Witam,

   1 tabl w tym przypadku to 5 kropel.

   Pozdrawiam

   2020-10-10 at 10:32
 • Mirek Reply

  Witam,
  mam pytanie – zakupiłem cały Pakiet Paulinga – czy mogę dołączyć:
  – magnez ?
  – selenium ?
  – cynk ?
  wit.- E ?
  – L-Arginine ?
  – L- Citruline
  stosuje w/w suplementy – pomagają mi w poprawie zdrowia.
  Czy stosować w/w suplementy i witaminy po Pakiecie Paulinga ?
  Pozdrawiam

  2021-01-01 at 10:50
  • administrator-sklepu Reply

   Można stosować acz kolwiek jestem zwolennikiem przyjmowania zeolitu medycznego majacego sporą ilość wiekszości minerałów. Co do aminokwasów L-arginina jest dobrym pomysłem. Chyba nawet dołączymy go do pakietu Pauilinga..

   2021-09-02 at 16:24
 • Dorota Reply

  Czy ktoś stosował ten zestaaw i czy pomógł ?

  2021-05-29 at 11:37
 • Grzegorz Reply

  Czy w trakcie tej kuracji występują jakieś skutki uboczne, np. złe samopoczucie , czy istnieją jakiś wymagania co do diety i ograniczenia w przyjmowaniu leku na ciśnienie.

  2021-06-15 at 10:33
 • Marta Reply

  Czy mam możliwość zakupu pakietu będąc za granica ?

  2021-07-26 at 23:16
  • administrator-sklepu Reply

   Tak jest możliwość zakupu i wysyłki za granice. Proszę o kontakt telefoniczny.

   2021-09-02 at 16:22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *