KWAS ALFA-LIPONOWY (ALA) – zastosowanie, dawkowanie…

KWAS ALFA-LIPONOWY (ALA) – zastosowanie, dawkowanie…

Kwas alfaliponowy, czym jest?

Jest to substancja podobna do witamin, jednak jest zaliczany do grona nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest dobrze rozpuszczalny w wodzie jak i tłuszczach. Różni się od witamin tym, że nasz organizm jest w stanie sam go wytworzyć, ale niestety nie w takich ilościach w jakich byśmy chcieli. Jest silnym antyoksydantem, a więc możliwości detoksykacyjne są bardzo duże pod warunkiem, że suplementujemy go. Jego podstawową zaletą jest ochrona naszych neuronów, detoksykacja, zabezpieczenie, czy też zahamowanie procesu starzenia się komórek. Bierze udział w procesie ochrony wątroby poprzez zwiększenie ilości cysteiny usuwającej toksyny i metale ciężkie z organizmu.

Kwas alfaliponowy obniża cholesterol oraz ciśnienie tętnicze. Przyśpiesza metabolizm przy jednoczesnym obniżeniu apetytu tak jak 5-HTP. Z powodzeniem jest wykorzystywany przy leczeniu cukrzycy typu II ponieważ reguluje poziom naszego cukru we krwi. Mógłbym tutaj pisać o wielu zastosowaniach ALA, ale najważniejszym z nich jest wspomniana detoksykacja organizmu, nawet w przypadku zatrucia grzybami, oczyszczanie dróg żółciowych oraz leczenie depresji i choroby Alzheimera. Coraz częściej jest używany przez sportowców gdyż powoduje zwiększenie wrażliwości naszych mięśni na insulinę, co powoduje szybszy wzrost tkanki mięśniowej.

Stosowana jest również jako ochrona przed stosowaniem sterydów anabolicznych wraz z LIV52 firmy Himalaya oraz ostropestem. Stosowanie tych 3 suplementów zregeneruje wątrobę w przeciągu 3-4 miesięcy tak, że wyniki ALT i AST obniżą się do poziomu 15-20. Ostatnio mój przyjaciel zwrócił się do mnie z problemem swojej córki. Miała nadprodukcję wydzieliny usznej, z którą żaden lekarz nie mógł się uporać. Nadprodukcja jest spowodowana zanieczyszczeniem dróg żółciowych. Zastosowanie kwasu alfaliponowego przez okres 14 dni w dawce 2 x 300 mg zlikwidowało problem.

Zastosowanie:

Standarowa dawka jaką powinniśmy przyjmować to 600 mg rozłożone na 2 dawki. nie ma znaczenia, czy przyjmujemy go w czasie posiłku czy tez po. Ważne, czy nie czujemy dyskomfortu po jego przyjęciu. Zdarzyć się może „palenie w gardle” podobne do zgagi. Znaczy, że małą ilością wody popiliśmy kwas. Dodam jeszcze, że w medycynie chińskiej kwas alfaliponowy uważany jest za substancję likwidującą śluz toksyczny czyli pozostałości po zastosowanych przez lata lekach, toksynach, metalach cieżkich.

Zastosowanie kwasu ALA u sportowców:

Związek ten zwiększa ilość glikogenu w mięśniach i wątrobie. Glikogen, który jest wielocukrem, stanowi naszą zapasową zmagazynowaną energią, która w czasie treningów czy też zawodów jest spalana. Usprawnia on również pracę mózgu, czerwonych krwinek i komórek nerek. Jeśli nie zmagazynujemy go w odpowiedniej ilości w organizmie,szybciej zmieczymy się podczas treningu. Dzięki zastosowaniu kwasu alfa-liponowego zwiększamy odporność na wysiłek fizyczny.

Kwas ALA ułatwia wnikanie kreatyny i aminokwasów do komórek mięśniowych. Dzięki temu proces budowy masy mięśniowej przebiega szybciej.
Kwas alfa-liponowy stosowany jest w celu osłony wątroby w czasie cykli sterydowych, o których wspomniałem wcześniej, uwrażliwia mięśnie na insulinę, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, nasila działanie kreatyny.

Skutki uboczne:

Nie stwierdzono. Mogą pojawić się jedynie problemy gastryczne, jelitowe lub w skrajnych przypadkach wysypka skórna.
Zatem omówiliśmy kolejny suplement, o którym lekarze nie wspominają. Są niedouczeni, czy każą im nie wspominać o nim?

CHCESZ KUPIĆ PRODUKT?

Dostępny jest w najniższej cenie TUTAJ

 


WAŻNA INFORMACJA!
Informacje zamieszczone na blogu służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Wszelkie choroby winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem decyzji związanej z terapią opisaną na tym blogu radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *